כריס גרדנר ב- 21 דקות

כריס גרדנר ב- 21 דקות

על סיפור חייו של כריס גרדנר נעשה הסרט "המרדף אחר האושר" בכיכובו של וויל סמית'

YouTube Preview Image

פטריציו פאולטי:

עכשיו, הייתי רוצה לשאול ולהתחיל במשהו פשוט:

איך לומדים תמיד מהכל ומכל דבר, בכל יום בחיים שלנו?

כריס גרדנר:

זה מה שעלינו לעשות בכדי להמשיך לגדול, כל יום.

למדתי את זה ממש מההתחלה מהאמא שלי

פטריציו פאולטי:

פנטסטי. אני יודע שבספר שלך יש הרבה (0:51, לא ברור מה הרבה) שמדברים עליך כעל ילד ועל הקשר שלך עם אמך. יש משהו מתוך זה שהיית רוצה לספר?

כריס גרדנר:

ממש מההתחלה אמא שלי תמיד עודדה אותי ואמרה לי "בן, אתה יכול לעשות או להיות כל דבר שתרצה לעשות או להיות ". אני מאמין לה.

כשראיתי את אמי והיו לה יותר מדי מהחלומות הישנים שלה שהוכחשו, שנדחו או שנהרסו, אבל היא עדיין העבירה לי כילד שיכולים להיות לי חלומות והיתה לי לא רק ההזדמנות אלא האחריות לממש אותם.

פטריציו פאולטי:

אתה מתרגש לראות את הדימויים האלה בסרט? גם היום אתה מתרגש מהם כשאתה צופה בהם?

כריס גרדנר:

כן, כן, כן, אני חייב לומר לך משהו מאוד מיוחד.

ראיתי את הסרט בשלמותו בפעם הראשונה ברומא, בפרמיירה האיטלקית. בפרימיירות באמריקה לא הצלחתי לצפות בהכל, הייתי קם והולך באמצע. אבל ברומא אשה איטלקיה קטנטנה ישבה לידי באולם ונתנה לי את ידה וגרמה לי להישאר באולם הקולנוע. זאת ודאי היתה סבתו של מישהו מכם היושב באולם.

פטריציו פאולטי:

אני מקווה שכן.

הייתי רוצה לשאול אותך על חינוך הילדים, כמה חשוב לתינוק, לצעיר, לקבל רעיונות מיוחדים, סוגים מיוחדים של עידוד כבר משנותיו הראשונות?

כריס גרדנר:

זה הדבר החשוב ביותר בעולם!

איני יכול להפסיק מלומר זאת.

אני כותב את הספר השני כעת ואני מפתח קונספט שנקרא  "גנטיקה רוחנית". אנו מבינים גנטיקה כנושא שלפי תקבל את העיניים של אביך, את האף של אמך, אבל הנשמה, הרוח של מי שנהפוך להיות , אותה אנחנו יכולים לחבק ולמצוא בתוך עצמנו נשמה של אור, אני חושב שזה הדבר החשוב ביותר בעולם.

פטריציו פאולטי:

על העטיפה של ספרך  כתוב שהאחרים מתארים את החיים שלך כדרך ארוכה אל וול סטריט. אבל כאשר אתה מתבונן לאחור ורואה את המסע שלך כאדם ללא קורת גג לראשו שהצליח להגע לשפע, אתה אומר שהדבר שיותר מכל נשאר בלב שלך הוא ההקדשה המוחלטת לבן שלך. וכסיכום כתוב "זהו הסיפור שלנו".

לדעתך, האם זה גם הסיפור שלנו, של האנשים באולם זה, היום?

כריס גרדנר:

בהחלט, בהחלט, הםפר אפילו איננו אודותיי. יש מספר חוטים משותפים. זה הסיפור של כל אב שהצטרך להיות אם, של כל אם שאי פעם הצטרכה להיות אב, ושל כל מי שאי פעם היה לו חלום עליו לא היה מוכן לוותר, כלומר כל מי שבאולם.

פטריציו פאולטי:

הייתי רוצה לשאול שאלה נוספת. הכותרת של ספרך היא " החיפוש אחר האושר". אבל, אתה, היום, מאושר?

כריס גרדנר:

אני באקסטזה מוחלטת. ואין לזה שום קשר לכסף, סרטים או ספרים. זה מפורט בכך שאני בריא, ראיתי את הילדים שלי הופכים אנשים צעירים ומיוחדים, ואני עכשיו במיקום המאפשר לי לעשות עבודה המשקפת את הערכים שלי.