דוד אולדאני- פשטות

האירוע: כנס  21 דק' 2009

תחום: אמנות

"כאשר אני מבשל, ​​איני עושה הבחנות בין המרכיבים,
צריך לעבוד כל חומרי הגלם, אציליים או עניים ככל שיהיו".

דוד אולדני נולד במילנו ב -1967.

אמו, טבחית מעולה, היתה הראשונה להחדיר בו את התשוקה לבישול. הוא למד בבית הספר קרלו פורטה במילאנו, שם הראה מאמץ ורצון חזקים. מיד כשהסתיים יום הלימודים, היה רץ לעבוד תחת מרקיז גואלטריו, במהלך השנים שבהן היה מפורסם.

לא חלף זמן רב ואולדני הפך לתלמיד החביב עליו. ביחד עם השף מרקיז, אולדני תרם תרומה חשובה לקידום מטבח איטלקי בעולם, בעיקר בארצות הברית וביפן.

מרקיז לא היה המאסטר היחיד שלו: אולדני למד גם אצל אלברט רוש בבית גאברוש בלונדון, ואלן דוקאס המפורסם בלואיס ה-15 במונטה קרלו.

במקביל, עבד גם כיועץ מזון ומשקאות עבור חברות רב לאומיות אמריקניות גדולות. במסעדת ג'יאנינו במילאנו, קיבל את כוכב מישלן הראשון שלו.

אחרי חוויות אלו, חש צורך לחזור אל עיר הולדתו קורנארדו מחוץ למילנו, שם קנה פונדק ישן אשר שוחזר בסגנון פשוט. המסעדה נקראת O'D: ראשי התיבות של שמו, אבל גם המילה "דרך" ביפנית.

הוא הצליח בזכות מדיניות מחירים מאופקת וזה דבר יוצא דופן במיוחד עבור מסעדות עם כוכב מישלן.

לאחר שהתמחה בטכניקות בישול מתקדמות ביותר ולמד מטבחים בכל רחבי העולם, אולדני הוא מומחה גדול של חומרי גלם ועשה מחקר רב על מאכלים מסורתיים של עניים.

המטבח שלו מכונה גם עגול: מסוגל ליצור הרמוניה של פשטות ועוצמה, של אוכל בסיסי עם שילובים חדשים (של מתוק ומלוח למשל), והמטבח שלו נוטה לדגים ובקר במקום לובסטר ופילה.

אחד המתוכנים של אולדני אשר הפך פופולרי הוא בצל בקרמל אשר משמש גם כמתאבן או קינוח, לפי הבחירה של הלקוח.

בספרו "נסיעה הלוך ושוב של טבח  - טיולים, חלומות, ומתכונים של אדם שרצה לבשל", אולדני משרטט את חמשת עמודי היסוד עליהם בנה את מסעו המקצועי והאישי:

  • אהבה ותשוקה לעבודה שאדם עושה ברוח הקרבה;
  • חינוך בכבוד לחומרי גלם, חברים ואורחים;
  • יוזמה כאינטליגנציה ושאיפה בריאה;
  • ציות להרמוניה עם המורים שלנו, עונות השנה, החוקים שלמדנו, וההרגשה שלנו; ולבסוף
  • ענווה, הן בלימוד והן בהוראה.

אולדני הוא שם שנועד להשאיר חותם בתחום הבישול הבינלאומי.

http://eng.21min.org/speaker.asp?bio=1&id=12&speaker=Davide%20