גלעד שר בועידת 21 דקות

גלעד שר בועידת 21 דקות

YouTube Preview Image

אני מנסה לשים את כל נסיוני בסוג מסוים של פרספקטיבה כי כפי שאתה יודע איני פוליטיקאי ואיני פועל בשדה זה. אני מנסה להביא ערך לקיום שלי כאן, תוך התבוננות לאחור בדורות שקדמו לנו ובהתבוננות לעתיד בדורות שימשיכו אחרינו. הילדים שלי, הנכדים שלי, ילדיהם שלהם וכו'.

איני יודע אם יש תאונות בחיים שמובילות אותך לצמתים מסוימים, מכל מקום כך זה קרה לי, אתה יודע. התחלתי את המסע הזה, את השליחות הזו כי פשוט התחלתי אותו. נקראתי לשירות והתחלתי לעשות זאת.

המעשים שלך, ההחלטות שלך, הדרכים בהן אתה מנחה משא ומתן, יכולות להשפיע על האנשים הללו ויש בכך אחריות כבדה. אבל מעל הכל אתה חולק אותה עם אחרים, אינך היחיד שם. אז אתה מתייעץ עם אחרים, אתה יכול לקבל הוראות מאחרים, הרבה עבודה נעשית ונדחפת קדימה עבורך, כדי שתעשה משהו עם העבודה הזו, תשתמש  בה.

בסיטואציה הזו אתה מרגיש שזה הדבר הנכון לעשות ואתה עושה זאת. זו האחריות הכבדה כי ניתן לסמוך עליך. לאחר מכן עליך להסביר למה עשית זאת.

אפילו אם משאים ומתנים לא מצליחים לפעמים אתה מניח שכבה על שכבה על שכבה על שכבה, הרבה נסיונות לפתור את הקונפליקט וברגע שזה יציב מספיק, אולי הרבה יותר מאוחר, אולי כאשר אינך אפילו בין החיים, אנשים יבינו ויאמרו " האיש הזה הבין הרבה לפנינו מה לעשות איך לעשות ומהן התועלות של תוצאות המשא ומתן.

כשאתה מצרף כוחות, כשאתה יוצר תקשורת עם אנשים, כאשר אתה חולק, אז אני השותף שלך, אז אנחנו חולקים את הידע הזה יחד וזוהי השותפות הזו שאליה אני נושא את עיני בין אנשי משא ומתן או מקבלי החלטות ובין ההחלטות שלהם.

להם אני קורא המנהיגים השקטים, אלה שמאחרי הקלעים עושים הרבה בכדי להכין את הרגע עבורנו  ואנחנו יכולים לעשות זאת רק יחד כי אין יותר גיבורים, אין יותר מנהיגות. אתה פשוט מוביל בכל שניה בחיים שלך, אתה המנהיג של מה שאתה עושה, לפחות זה.

עד לכאן הטקסט שיש ביוטיוב

על ידי יצירת תקשורת אני מבין מה אתה רוצה ממני וכאשר אני מבין את המקום שלך, את הדאגות שלך, את הדרך בה אתה חושב ומהם האינטרסים שלך, אז אנחנו מתחילים לעבוד יחד, כי אני אשקף לך אותם, אתה תבין את שלי ויש לנו מעין כור היתוך בו אנו שמים את הפחדים שלנו יחד ומייצרים משהו נקי יותר.

אל תאבד את המטרה האסטרטגית שלך.

יש לך הסכם שהוא התוצאה הרצויה וכל דבר שקורה מחוץ לתהליך המשא ומתן לא צריך להשפיע על היעד. עשויות להיות עוינויות, יכולה להיות ביקורת, יכול להיות כיסוי תקשורתי שלילי למה שאתה עושה, יכולים להיות לחצים פוליטיים ועדיין אתה יציב מאוד לכיוון המטרה שלך.

אני חושב שארבע המעלות שלי לאיש משא ומתן יהיו קודם כל המחשבה שלך.

אינך עושה זאת מתוך תחושות ורגשות. עליך לחשוב בצורה הגיונית מאוד  בכדי לשקף את המטרה, בכדי לשקף את היעד שלך.

השניה, זיעה.

עליך לעבוד קשה מאוד . עליך להתכונן טוב מאוד, עליך להכיר היטב את האנשים שיושבים מולך ואת אלה ששלחו אותך למשימה שלך.

ואז, יושר וכנות. כנות במשא ומתן תמיד משתלמת והיא משתלמת היטב.

למרות העובדה שאנשים רבים חושבים שניתן להיות גמיש יותר ביחס לאמת וליושר שלך ממה שאתה צריך.

ולבסוף, אינטואיציה, או תחושת בטן.

עקוב אחר האינסטינקטים שלך, כי לפעמים החלטות נלקחות לא רק על בסיס רציונלי.

זו הדרך של פטריציו להפיק מצוינות, לא רק פעם אחת או שתיים או שלוש אלא מצויינות ענקית של כל כך הרב אנשים שלהם יש מעגלי השפעה על כל כך הרבה אנשים אחרים ואז אתה מפיק סוג של  שרשרת של מצוינות המתחילה כאן עם הרעיון הזה של 21 דקות שמביא לכאן את האנשים, מקשיב להם, מקרין אותם לעולם החיצון, למעגלים חיצוניים יותר, משדר אותם החוצה לאחרים ומשפיע על החיים של אחרים.

עכשיו, אתה מכיר את פטריציו , כאשר הוא חושב על משהו ואומר לך, "אתה יודע, אני חושב על רעיון זה או אחר…", הדבר הבא הוא שהדבר קורה. זה לא רק שבב מחשבה, זו כבר תכנית פעולה, הוא כבר יצר אותה.