פטריציו פאולטי מארח את מריו קלברזי

פטריציו פאולטי מארח את מריו קלברזי

קרן פטריציו פאולטי – כל אדם הוא מחנך

YouTube Preview Image

אני חושב שזה דבר בסיסי לא לחשוב שקיימת איזו תקופה או עונה בחיים שבה לומדים ובתקופות האחרות עושים ועוזבים את כל מה שלמדת.

אני מוצא שזה דבר מאוד מלהיב לחפש ללמוד משהו חדש כל יום ובאופן עקבי לעדכן את עצמך.

זה לא חייב להיות משהו בלתי רגיל וחריג, אפשר להחליט שברגע מסויים לומדים איך מטפחים את הגרניום שיש במרפסת. אבל לומדים לעשות זאת היטב ומה עושים עם הגרניום כשמגיע החורף.

או לחילופין לומדים מהו פרי העונה בשביל לדעת לעשות את הקניות בסופרמרקט ולדעת לאכול את הדברים שיש להם יותר טעם, אפשר גם ללמוד כלכלה ולהתעדכן בטכנולוגיות החדשות.

הדבר שאני חושב שהוא בסיסי – לא לחשוב שהעונה של הלימודים בחיים היא רק זו ההתחלתית והדבר השני הוא לעשות את זה בגלל שאתה נדחף מהתשוקה שבסקרנות, מעל לכל הסקרנות לעקוב אחר הסקרנות שלך.

לא היו לי מודלים שאמרו לי לחשוב בגדול ולא חיפשתי אותם. לא חיפשתי מעולם מודלים של הצלחה – בכנות.

אני צריך להיות כנה ולומר שהמודל הראשוני הייתה אמא שלי שבגיל 25 כאשר נותרה אלמנה עם שני ילדים קטנים, אחד בן שלוש ואחד בן שנה ובנוסף ציפתה לילד נוסף, היה לה בפשטות את האומץ להמשיך לחיות, לעשות דברים נורמליים , לגדל את הילדים שלה ולא לגדל אותם בתוך השנאה אלא לגדל אותם באפשרות, בתקווה , באמונה בחיים ובאנשים האחרים ובעובדה שלא צריך לתת לשלישי לנצח.

האומץ לדעתי אינו היכולת לעשות יותר, לעשות דברים חריגים. היום האומץ הוא לעשות דברים נורמליים, נקיים, כנים, קפדניים אולי גם מחוץ לאופנה ולא מקובלים.

האומץ הוא לעשות את המקצוע שלך באופן קפדני. האומץ הוא שיהיו לך רעיונות ואז לעקוב אחריהם.

האומץ הוא לא לעקוב אחרי האופנה האחרונה, לא להחליף באופן מתמיד עמדות, לא להוציא את עצמך מאיזון.

האומץ הוא שיהיה לך פרוייקט לזמן ארוך.

שיהיה לך האומץ להיות מלאי תשוקה ולהמר על הדברים החיוביים.

ושיהיה לך אומץ לא לאבד יותר מדי זמן לטפח את השליליות, התחושה שאתה קורבן, הכעס, אלא להמיר את הכעס במשהו יעיל , ברצון לעשות.

האומץ זה להיות אזרחים טובים ולהעמיד פנים שגם האחרים הם כאלה.