פטריציו פאולטי מספר על הידע של המצוינות

פטריציו פאולטי מספר על הידע של המצוינות

הידע של המצויינות האישית והחברתית – פטריציו פאולטי

YouTube Preview Image

אני אוהב להזכיר לעצמי שלהצטיין משמעותו להגיע למדרגה גבוהה יותר, אבל גם להידחף החוצה או להידחף מחוץ לעצמך. אם בפרויקט הראשוני של החיים אנו מחונכים, כלומר מגורים להדגיש לעצמנו את מה שטוב יותר בעצמנו, בחלק השני של החיים, החיים עצמם מבקשים מאתנו להצטיין, כלומר לחלוק עם כל מי שאנו פוגשים באופן יומיומי ומתמיד את הסוד שלנו שהינו הנקודה מהיכן יצאנו אך עוד יותר מכך, הנקודה אליה אנו רוצים להגיע, שלכיוונה אנו מתחייבים להשקיע כל יום את כל היכולות שלנו, כל המשאבים שלנו.

21 דקות הוא המקום הזה, הוא המקום של היכולות, המקום של המשאבים. בתמציתיות, זהו המקום שבו ניתן לחלוק את הישגי הידע השונים שהושגו על ידי האנושות עד היום, ומעל הכל הישגי הידע העכשוויים ביותר, התגליות העכשוויות ביותר שהאנושות עשתה אודות עצמה, אודות התפקודים שלה, ובכך לספק מרחב, להצהיר ולאשר שהאדם הוא במדרגה המתאימה לאסוף מהאחר את ההצלחות שלו ולא לדחות אותן.

מה קורה כאשר אני אוסף מהאחר את ההצלחות שלו?  קורה שאני הופך להיות חלק מההצלחה הזאת, כי באופן טבעי מוטמן בי שבריר, חלקיק מהעושר שלו. אני נדבקתי מההצלחה של האחר, אני גדלתי ובגדילה שלי אני מערב את כל מה שסובב אותי.

הגדילה האישית, אם כן, הינה באופן בלתי נמנע גדילה חברתית. והגדילה הזו מהווה את המרכז של ההשקה והתקשורת ביני לבין הסביבה. כי הגדילה הזו שקשורה באופן הדוק לסביבה, הגדילה המודעת הזו היא זאת שמאפשרת לי לפתח רגישות למה שמקיף אותי, מה שמגיע אלי, כשאני מתייחס לגרויים האלה בצורה חדשה ומקורית.