סאם סאיי – לחזור

Sam-Say

האירוע: כנס  21 דק' 2010

תחום: כלכלה

"הגשם הראשון של השנה הוא לא רק אות סיום הבצורת, אלא הוא ההבטחה של הבציר הקרוב".

סאם סאיי נולד בשנת 1964 בלאוס. הוא היה רק ​​בן 10 כאשר נמלטה משפחתו מהדיקטטורה בויאטנם.

בשנת 1979, לאחר שהות של שנתיים במחנה פליטים של האו"ם בתאילנד, סאם סאיי הגיע עם הוריו לקנדה, שם הם קיבלו מעמד של פליטים. הם נתמכו כלכלית על ידי הקהילה המנוניטית בקלגרי, דבר אשר איפשר להם להתחיל בחיים חדשים.

לאחר שסיים אוניברסיטה בקנדה, סאם סאיי הגיע להונג קונג בחיפוש אחר עבודה. בתגובה למודעה שראה, הוא החל לעבוד עבור נובל, חברת תיווך בינלאומית, שם בנה לעצמו קריירה בתחום פלדה וכימיקלים.

אחרי 12 שנים בעסק בהן צבר סכום כסף לא מבוטל. הוא בחר להשקיע את הכסף הזה בארץ מוצאו, לאוס, בעסקי קפה אורגני.

זרעי הקפה הם באיכות מעולה באזורים הללו ובשנת 1920 היה ללאוס מוניטין בינלאומי לקפה, עם אקלים מתאים וגובה שהפך אותו למקום הטוב ביותר בעולם לגידול קפה.

עם זאת, שחיתות, קפה באיכות ירודה וחוסר יציבות כלכלית, תרבותית וחברתית הפכו את החקלאים לבני ערובה של שרשרות אספקה ​​אבסורדיות, אשר נכשלו בלהביא רווחה, וקידמו עוני והרס הסביבה.

סם סאיי קידם עבודה עם קהילות חקלאיות אשר מסבירות את הסיבות מאחורי גישה חדשה תוך מתן מכשירים פיננסיים דרושים כדי להתחיל לשקם את תעשיית הקפה בלאוס.

סאם סאיי הקים חוות עם ייצור משולב בשיווק, אשר לוקח קפה מהשדה לצרכן. כל שלב בגידול ועיבוד הקפה נעשה בסטנדרטים קפדניים של חקלאות אורגנית. לאחר שרכש את אמונם של הקבוצה הראשונה של איכרים, סאם סאיי הבטיח פרמיה לאיכרים לאחר 5 שנים של מחויבות.

כיום, המודל עובד היטב, עם עסק שגדל והופך להיות דוגמא יוצאת דופן של איך להילחם נגד העוני ולמען כבוד סביבתי ואיכות חומרי הגלם ואיך כל אלו יכולים להצטרף יחד כדי ליצור יתרונות הדדיים.

החקלאים בחוות  שיסד סם סאיי עובדים, ומעל לכל, הם אנשים שיש להם מחדש כבוד של עובד, בידיעה שהם חלק מתהליך שיפור חברתי. סאם סאיי אומר: "בסיפור הזה, הזרעים של הקפה היו – ועודם – זרעים של תקווה".

http://eng.21min.org/speaker.asp?bio=1&id=66&speaker=Sam%20Say